Economy

Şirket Analiz: CCOLA

Bilanço ve Gelir Tablosu üzerinden bir Finansal Değerlendirme

NOT: Burada yer alan bilgiler tanıtım amaçlı olup raporun tamamına ulaşmak için lütfen iletişime geçiniz.


Şirket Hakkında Bilgi

Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCI), faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde hızlı tüketim sektörünün en iyi şirketi olmayı vizyon edinmiş; hissedarları için değer yaratmayı, uzun vadeli ve sürdürülebilir bir büyümeyi hedefleyen büyük bir şirkettir. Mevcut durumda 10 ülkede 400 milyondan fazla tüketiciye hizmet etmekte olan CCI, yıllık 1,2 milyar ünite kasa satış hacmiyle Coca-Cola sistemindeki 6. büyük şişeleyici konumundadır.   

CCI’ın nihai ortağı AG Anadolu Grubu Holding A.Ş.’dir. Şirket hisselerinin yüzde 50,26’sı Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi A.Ş.’ye, yüzde 20,09’u The Coca-Cola Export Corporation’a, yüzde 1,95’i ise Özgörkey Holding A.Ş.’ye aittir. Geriye kalan yüzde 27,77’lik pay ise halka açık olarak işlem görmektedir. 
….

Analiz Aralığı

Buradaki analiz kapsamında 2007 yılı başından, son açıklanan bilançoyu kapsayacak şekilde 2019 yılı Aralık ayı sonuna kadar 12 yıllık bir süre dikkate alınarak, gerek çeyrekler gerekse de yıllıklandırılmış verilerle inceleme yapılmıştır.


Ergun UNUTMAZ, 08.01.2019


Şirket Analizi Raporlarının içeriği ve kalitesi ile ilgili tereddütleri gidermek için Migros analizini herkese açık bir şekilde daha önce yayımladım. Diğer şirket analizleri, kişisel yatırım planıma esas teşkil ettiği için, özel olmakla birlikte, istek ve ödeme karşılığında sunulabilir. Detaylı bilgi ve farklı şirket analizleri için e-posta ile iletişime geçebilir, sitemde yayınlanan diğer yazılarla ilgili olarak bildiri almak için Abone Olabilirisiniz.

—————————————— ∞ —————————————————-

STOCK ANALYSES are prepared based on balance sheets, income statements, and financial reports of a company. Reports also cover the price movements of stocks as well as a comparison of them to the market index. I have made one of the analysis open to public to show the content and quality of the work, but all other company analyses are private, and only available upon request and payment.

With these reports you will get a snapshot of a company. And instead of dealing with thousand data entries from financial reports, you will be able to make your decisions based on pleasantly presented graphs and brief comments on those. I already do these analyses for years with the best of my knowledge and from now on, anyone who interested in can have them.

In addition to original version, reports can also be available in English, German and Turkish. Please contact for further details through ergun_unutmaz@yahoo.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *