Blogs

Şirket Analiz: THYAO

Bilanço ve Gelir Tablosu üzerinden bir Finansal Değerlendirme

NOT: Burada yer alan bilgiler tanıtım amaçlıdır. Raporun tamamına ulaşmak için lütfen iletişime geçiniz.


Şirket Hakkında Bilgi

Türk Hava Yolları A.O., yurt içi ve yurt dışı yolcu ile kargo taşımacılığı amaçlarıyla 1933 yılında faaliyetlerine başlamış olup bugün dünyanın en çok ülkesine uçan ve dünyada en geniş dördüncü uçuş ağına sahip bir şirket hâline gelmiştir. 2018 yılı sonunda sahip olduğu 332 adetlik uçak filosuyla şirket, dünya sıralamasında en büyük 11. hava yoludur.  

30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla istihdam edilen ortalama personel sayısı 37.343’tür. 2005 yılında taşınan 14 milyon yolcu ve 83 uçaklı filo göz önüne alındığında 2018 sonunda 5 kat artışla ulaşılan 75 milyon yolcu sayısı güçlü bir büyümeyi ortaya koymaktadır. Buna paralel olarak 4 kata yakın artış gösteren filo kapasitesi ile maliyet konusunda da rekabet avantajları sürdürülmeye çalışılmaktadır.
….

Analiz Aralığı

Buradaki analiz kapsamında 2007 yılı başından, son açıklanan bilançoyu kapsayacak şekilde 2019 yılı 27 Aralık tarihine kadar, 12 yıllık bir süre dikkate alınarak, gerek çeyrekler gerekse de yıllıklandırılmış verilerle yatay ve dikey analizler yapılmıştır.
…..


Ergun UNUTMAZ, 02.01.2019


Şirket Analizi Raporlarının içeriği ve kalitesi ile ilgili tereddütleri gidermek için Migros analizini herkese açık bir şekilde daha önce yayımladım. Diğer şirket analizleri özel olmakla birlikte, istek ve ödeme karşılığında sunulabilmektedir. Detaylı bilgi ve farklı şirket analizleri için e-posta ile iletişime geçebilir, sitemde yayınlanan diğer yazılarla ilgili olarak bildiri almak için Abone Olabilirisiniz.

—————————————— ∞ —————————————————-

STOCK ANALYSES are prepared based on balance sheets, income statements, and financial reports of a company. Report include the technical analysis and also covers the long-run price movements of stocks. I have made one of the analysis (MGROS) open to public to show the content and quality of the work, but all other company analyses are private, and only available upon request and payment.

With these reports you will get a snapshot of a company. And instead of dealing with thousand data entries from financial reports, you will be able to make your decisions based on pleasantly presented graphs and detailed comments on those.

In addition to original version, reports can also be available in English, German and Turkish. Please contact for further details through ergun_unutmaz@yahoo.com