Various

Röportaj 02

Hayat ve Yatırım – 15/04/2021

Herkese Merhaba,

okuyan, araştıran ve kişisel düşüncelerini blog üzerinden paylaşan birisi olarak gelen soru ve görüşlere de elimden geldiğince geri dönmeye çalışıyorum. Ancak Değerleme için Küçük Kitap çevirisi sonrasında gelen soruların hepsine yetişemediğim için Hayat ve Yatırım programında genel olarak yanıt vermeye çalıştım. Bu vesile ile Atilla Bey’e daveti, nazik yaklaşımı ve emekleri; katılımcılara soru ve görüşleri için, siz izleyen ve okuyanlara da vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. En büyük teşekkürü de Scala Yayıncılık ailesine böylesi önemli bir kitabı Türkçe literatüre kazandırdıkları için sunarım. İleride daha birçok değerli katkılar yapmak dileğiyle.

Program ve yayın olarak şimdiye kadar sadece akademik ya da kamuya faydası olacak çalışmalara katıldım. Bunlardan birisi geçen sene Röportaj 01 başlığı ile burada yer vermiş olduğum finans sektörüne ilişkin bir değerlendirmeydi. Bugün ise Sayın Atilla Uçan Bey ile Hayat ve Yatırım Kanalı için 15 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz sohbete yer vermek istiyorum.

Videoda geçen konulara ilişkin yazılardan bazılarına ve arşivde bulunup önemli olduğunu düşündüğüm geçmişteki notlarıma da alt kısımda bağlantılar ekledim.

İyi seyirler ve iyi okumalar dilerim.

Bölüm 1
Bölüm 2

İLGİLİ YAZILAR

Öz geçmiş ve çalışmalarım
Güncel Seminerler

Değerleme için Küçük Kitap
Finansal Tablolar Üzerine
Uygulamalı Temel Analiz

Temettü Kavramları ve Hesaplamalar
Temettü Sistemi Üzerine
Bono – Tahvil – Eurobond

2020’den 2021’e Portföy

Portföy Yönetimi ve Risk Yönetimi
Yatırım Anlayışım Üzerine ve Kitap Önerileri
Yatırım Psikolojisi ve Wirecard

Latince Üzerine
Dillerin Kökeni Üstüne

Ergun UNUTMAZ, 26.04.2021


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *